Rodzina Rodzinie Garwolin

Dzień Świętości Życia 2017

W ramach dekanalnych obchodów Dnia Świętości Życia, 25 marca w garwolińskiej kolegiacie Przemienienia Pańskiego odprawiona została Msza św., w czasie której kilkadziesiąt osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie odbył się V Różańcowy Marsz Świętości Życia.

- Życie ludzkie, pisał kiedyś św. Jan Paweł II, jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Dzień Świętości Życia ma uwrażliwić nasze sumienia i nasze serca na wartość ludzkiego zżycia w każdym momencie, w każdym czasie. Bo życie ludzkie należy do Boga, bo od niego wyszliśmy i do niego zmierzamy - mówił podczas Eucharystii ks. Wiesław Mućka, kapelan Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie. Po kazaniu, Krzysztof Kasprzak, przedstawiciel fundacji „Życie i Rodzina” opowiedział trzy historie dzieci, którym nie udzielono pomocy. Kilkadziesiąt osób podjęło się Duchowej Adopcji, przekazali sobie światło od świecy paschalnej i złożyli ślubowanie.

Po Eucharystii, z kolegiaty ruszył V Marsz Świętości Życia organizowany przez Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie pod hasłem „Wybieram życie”. Na cmentarzu przy powstającym pomniku dzieci utraconych i nienarodzonych zakończyliśmy marsz nabożeństwem wynagradzającym za wszystkie grzechy przeciwko życiu.
 

<<< Powrót
Dodano: 25 Marzec 2017
Gimnazjum NR 6 - Dzień Świętości Życia 2017
Odwiedzin: 54886